Закон України «Про телебачення і радіомовлення» не містить заборони Національній раді залучати державні установи, неурядові організації та об`єднання громадян для надання експертних висновків з питань негативного впливу на глядачів тих чи інших телепередач. Але, такі висновки можуть мати лише рекомендаційний характер.
Дата прийняття: 25.09.2022
У випадку видачі контролюючим органом однієї ліцензії на підставі 6 рішень про визначення переможцем конкурсу юридичної особи дослідження дотримання умов ліцензії має відбуватися окремо за кожною частотою, на яку оголошувався конкурс та питання щодо анулювання ліцензії має вирішуватися Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення стосовно кожної окремої частоти, а не ліцензії вцілому.Анулювання ліцензії в частині тих частот, які не використовуються ліцензіатом, а не в цілому, є справедливим, враховуючи той факт, що Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення на власний розсуд було об`єднано 6 ліцензій в одну. Своєю чергою скасування ліцензії повністю (навіть за умови, що 4 із 6 частот використовувалися відповідно до норм чинного законодавства та ліцензійних умов) є протиправним.
Дата прийняття: 29.06.2022
Для перевірки виконання ліцензіатом рішень та/або приписів Нацради щодо усунення порушень вимог законодавства та/або умов ліцензії, виданих за результатами проведених перевірок, необхідне здійснення позапланової перевірки.
Дата прийняття: 03.05.2022
Передачі, як складові програм, є інформаційними продуктами та як і фільми, належать до категорії аудіовізуальних творів/продуктів. Таким чином, частина четверта статті 28 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” визначає пропорції між українськими та іноземними передачами, у тому числі фільмами
Дата прийняття: 27.01.2022
Положення пункту “б” ч. 7 ст. 33 Закону №3759-XII хоч і не містять вимоги щодо системного характеру виявлених порушень (три і більше порушень), однак передбачають, що таких порушень все ж має бути кілька (як мінімум два і більше). Відтак, одноразове порушення умов ліцензії та вимог чинного законодавства не створює підстав для відмови у продовженні дії ліцензії мовлення.
Дата прийняття: 24.01.2022
Законодавство, що регулює правовідносини у сфері телебачення і радіомовлення не містить визначення поняття «офіційний моніторинг телерадіопрограм» та не визначає обов`язку для будь-якого органу державної влади встановлювати спосіб і порядок його здійснення
Дата прийняття: 12.01.2022
Аналіз статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» дає підстави для висновку, що за певні порушення Національна рада може прийняти рішення про стягнення штрафу, незалежно від застосування до порушника санкцій у вигляді попередження (частина восьма статті 72 цього Закону), а за певні порушення застосовується штраф лише у разі неусунення порушення в установлені Національною радою строки після оголошення попередження (частина дев`ята статті 72 цього Закону
Дата прийняття: 14.12.2021
Санкція у вигляді штрафу у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої відповідно до ліцензії на мовлення за невиконання вимог, передбачених частинами першою - третьою статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» застосовується до телерадіоорганізацій незалежно від того чи застосовувалось перед цим до порушника санкція у вигляді оголошення попередження за це порушення.
Дата прийняття: 14.12.2021
Здійснення ліцензування мовлення належить до виключної компетенції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, яка реалізується вказаним суб`єктом владних повноважень за результатами відповідної конкурсної процедури, з урахуванням не лише формального дотримання конкурсантами вимог конкурсної документації, а й їх відповідності критеріям, визначеним у пункті 14 статті 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Дата прийняття: 11.08.2021
Складання Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, не має наслідком автоматичне анулювання державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.
Дата прийняття: 13.05.2021
Правопорушення у виді встановлення "факту неподання заяви встановленого зразка про переоформлення ліцензії на мовлення у зв`язку зі зміною кінцевого бенефіціарного власника" та "факту несвоєчасного подання заяви про переоформлення ліцензії у зв`язку з організаційними змінами статусу та умов діяльності ліцензіата" не є тотожними та передбачають застосування різних видів санкцій за їх вчинення. При цьому, підставою для звернення до суду з позовом про анулювання ліцензії може бути, зокрема, встановлення факту несвоєчасного подання заяви про переоформлення ліцензії у зв`язку з організаційними змінами статусу та умов діяльності ліцензіата.
Дата прийняття: 29.04.2021
Законодавцем установлено окремі документи (документальні свідчення, акти перевірок, звернення органів державної влади), на основі яких встановлюється відповідальність за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення та приймається Національною радою рішення про застосування санкцій за такі порушення. При виявленні на підставі документальних свідчень, актів перевірки чи подання органів державної влади порушень Закону України «Про телебачення і радіомовлення» або ліцензійних умов телерадіоорганізаціями, Національна рада, на підставі вказаних документів, приймає рішення про застосування санкцій. Крім того, норма статті 73 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» не забороняє приймати рішення про застосування передбачених вказаним законом санкцій на підставі інших документальних свідчень, як це передбачено частиною п`ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», у разі, якщо перевірка не проводилась і такий акт перевірки не складався.
Дата прийняття: 29.04.2021
© 2016‒2025Опендатабот